Kış Mevsiminde Cilt Bakım Önerileri

Kış mevsiminin yoğun bir şekilde cildi kurutucu etkisi bulunmakta. Bunları engellemek de aslında küçük ipuçları sayesinde oldukça kolay bir hale geliyor. Kış mevsiminde cilt bakım önerilerini sizler için bir araya getirdik.

Özellikle kış mevsiminde cildimizin yoğun bir şekilde kuruduğunu biliyoruz. Özellikle ayak bakımını ihmal etmemekte fayda bulunuyor. Kışın çatlayan topukların kurtarılması da kolay bir şekilde halledilebilecektir. Yatmadan önce güzelce vazelin sürmeniz gerekmektedir. Ardından vazelinin bulaşmasını önlemek ve ayağın terlemesini sağlamak için koruyabilmek adına çorap giymeniz gerekecektir. Bu şekilde ayak topuklarının yumuşadığı da görülebilecektir. İsteğe göre aynı durum ellerde de uygulanabilir. Ellerin çatlamasını önlemek için nemlendirici krem sürüldükten sonra eldiven geçirilebilir. Sabaha yumuşacık ellerinizle uyanabilirsiniz.

Kış mevsiminde cilt bakım önerileri içerisinde beslenmeye dikkat etmek de yer alıyor. Kışın genellikle unutulan su içme durumu, hatırlatıcılar yardımıyla engellenmeye çalışılmalıdır. Kış mevsiminde de en az yaz mevsiminde olduğu kadar vücudun su ihtiyacı içerisinde olduğu unutulmamalıdır. Aynı şekilde beslenmeye dikkat etmek cilt sağlığının korunması açısından da faydalı olacaktır. Fazla yağlı besinlerin kış mevsiminde tüketilmesi, yüz çevresinin kolayca yağlanmasına sebep olabilir. Bunun için dengeli bir beslenme programı uygulamak gerekmektedir.

Tüm vücudun yeteri kadar nemlendirildiğinden emin olmak da cilt sağlığı için büyük önem taşıyor. El ve ayaklarınızın kuruyup yara olmasını engellemek için nemlendirici kremlerle cildinizin nemlenmesini sağlamalısınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*